Опитування: Віктор Калашник, Ірина Дроздова та Юрій Шаповалов – лідери креманчужан на виборах міського голови

1

Опитування проходило з 2 по 7 вересня. Було опитано 2000 респондентів методом індивідуального інтерв’ю.
Згідно із результатів, переважна більшість опитаних кременчужан, а саме 76,5%, відмічає погіршення життя в місті протягом останнього року.
Найбільш актуальними проблемами кременчужани вважають: високi тарифи на житлово-комунальнi послуги (57,8%), низький рiвень життя, неможливiсть задовольняти насущнi потреби через високi цiни на продукти харчування, медикаменти (54,3%), безробіття (49,6), поганий стан доріг (33,4%) та проблеми в сфері ЖКГ (31,7%).
За даними опитування, сьогодні лише третина мешканців міста не планують брати участь у голосуванні, коли йдеться про майбутні місцеві вибори. 73% же мають намір йти 25 жовтня на виборчі дільниці.
Найбільший відсоток підтримки, згідно дослідження, мають три кандидати: Віктор Калашник, нинішній заступник міського голови, який представляє «Блок Петра Порошенка», Ірина Дроздова, голова правління «Кременчукм’ясо», депутат міської ради (до речі, єдина жінка серед лідерів) та Юрій Шаповалов, народний депутат України.
Усі вони зараз мають підтримку в 15%. Різниця між ними настільки не велика, що зараз спрогнозувати, хто ж таки з них потрапить у другий тур – важко. Шанси потрапити до другого туру на даний момент є і у Юрія Гриценка, якого зараз підтримують 13,8% виборців.
З п’ятим місцем у першої четвірки великий відрив. Олександра Головача (5 місце) зараз готові підтримати лише 4% виборців.
Тому є всі підстави вважати, що в Кременчуці основна інтрига буде якраз навколо цієї першої четвірки: Калашника, Дроздової, Шаповалова та Гриценка.
Якщо спрогнозувати ймовірні пари для другого туру, то матимемо такі результати: якщо у другий тур виходять два представники влади (Шаповалов та Калашник), або два керівники міських підприємства (Дроздова чи Гриценко), то перемога когось із них навряд чи буде переконливою.
Якщо ж до другого туру вийде представник «від влади» (наприклад, Шаповалов чи Калашник) та хтось із керівників міських підприємств (Дроздова чи Гриценко). Переконливу перемогу однозначно отримає хтось із керівників підприємств – Ірина Дроздова з «Кременчукм’ясо» чи Юрій Гриценко.
2
Щодо того, яку політичну силу підтримують кременчужани, то тут у лідерах БПП (12,7%), партія «Рідне місто» (11,9%) та ВО «Батьківщина» (9,9%)

15 Вересень 2015